A mélységből kiáltok hozzád Uram! - belvárosi séta a soproni zsidó emlékek nyomában

Soproni MúzeumSopron szakrális múltjában különleges helyet foglal el a zsidóság története. Zsidó elődeink páratlan hagyatéka az egy utcában lévő két gótikus zsinagóga. A túra a többi zsidó emlék érintésén túl bemutatja a soproni zsidóság életét, példát állít a még ma is modern Dr. Pollák Miksa rabbi életén keresztül és elmesél egy földi poklot megjárt szerelem történetét is. A túra része az Ó-zsinagóga megtekintése az Új utcában.

Időtartam: 1 óra
Öltözet: könnyű utcai